obrazy paspartu

W swoim budynku mieszkalnym możemy mieć już przynajmniej kilka obrazów. Kupiliśmy je kiedyś po to, by zapełniały one nasze puste ściany i przy okazji dekorowały całe wnętrza. Zapłaciliśmy niemałe pieniądze za wyjątkowe dzieła sztuki, jednak teraz wcale nie zauważamy ich w tych miejscach, w których je powiesiliśmy. Musimy zatem wyróżnić je na tle tych aranżacji i wszystkich ich części, najlepiej stosując w tym celu paspartu.

Czym jest zatem to całe passe-partout? Otóż tą nazwą określamy klasyczne drewniane ramy. Po raz pierwszy zastosowano je we Francji, jednak szybko pojawiły się one w domach czy sklepach innych krajów. W Polsce też bardzo prędko zdołamy je znaleźć, udając się w tym celu do dowolnego marketu budowlanego lub sklepu z dekoracjami wnętrz. Przypatrzmy się wszystkim odmianom paspartu, by zdecydować się na wersję, która dopasuje się do naszych grafik. Niektóre ramy do obrazów będą bowiem dodatkowo uatrakcyjnione, dlatego odnajdziemy na nich ciekawe i etniczne wzory czy większe motywy kwiatowe. Passe-partout dzielimy także na oprawy dwuwymiarowe oraz oprawy trójwymiarowe. Na pewno sami jesteśmy w stanie stwierdzić, która z nich będzie bardziej efektowna.

Tak naprawdę tradycyjne i bardzo klasyczne ramy możemy wykorzystać na wiele sposobów. Jeżeli lubimy kombinować z aranżowaniem pomieszczeń, umieśćmy w nich grafiki lub nawet plakaty o bardzo nowoczesnym wydźwięku. Połączmy ze sobą dwa style architektoniczne, uzyskując na tej podstawie bardzo oryginalny i fascynujący efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *