wczasy w Gruzji

Poszukiwacze przygód i turyści coraz częściej wybierają mniej popularne kierunki swoich podróży. W efekcie wycieczki do Gruzji stały się bardzo popularne.

Gruzja to piękny kraj ukształtowany przez góry, rzeki, doliny i łąki. Ten niesamowity kraj leży w środku regionu Kaukazu i ma dziewicze piękno, które uzupełnia unikalną kulturę. Kraj jest idealny do uprawiania turystyki pieszej, trekkingu i odkrywania go w spokojnym tempie. Urocze wioski i miasteczka wciąż przypominają sielski krajobraz, a nowoczesne miasta, takie jak Tbilisi czy Batumi są niezwykle wciągające i fotogeniczne.

Pomimo tego, że wczasy w Gruzji stają się coraz bardziej popularne to turystyka w Georgii stale się rozwija i jest to wciąż jedna z ostatnich europejskich dziczy, w której można swobodnie wędrować.
W Gruzji można robić wiele  rzeczy, zwiedzać kraj na koniu lub delektować się wyśmienitymi potrawami gruzińskimi. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Miłośnicy historii mogą zobaczyć Twierdzę Narikala, Uplistsikhe oraz Kościół Trójcy Świętej Gergeti. Poszukiwacze przygód mogą uprawiać wędrówki, jazdę konną, paralotniarstwo czy rafting.

Również najwyższy szczyt Europy można znaleźć w Gruzji, na górze Elbrus, która wznosi się na wysokość 6442 metrów. Podsumowując, w większym kaukaskim pasmie górskim znajduje się ponad siedem pięciotysięczników.

Wartym uwagi jest miast Batumi. Ma subtropikalny klimat, a pogoda jest naprawdę ładna, także w zimie. Samo miasto ma kilka architektonicznych atrakcji,na przykład Biały Dom do góry nogami lub latarnia morska w Aleksandrii.

Zobacz więcej: CzajkaTravel.pl | Wczasy w Gruzji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *